Přednáška v komunitním centru 18.5. v 18h

ETIOPIE – ZEMĚ, KDE SE POTKÁVÁ PEKLO S NEBEM… Komunitní centrum ve čtvrtek 18. května v 18 hod. Zvolská čtyřka zve všechny zájemce o cestování a poznávání neznámých míst na cestopisné vyprávění o Etiopii. Skupina tří “baťůžkářů” prožila v  severní části této země loni v  září tři týdny. Navštívili překrásné Simienské hory, které jsou součástí světového dědictví UNESCO. V  primitivním obydlí zdejších obyvatel mohli zažít rituál přípravy kávy, která má v Etiopii svůj domov. Podnikli výstup na druhou nejvyšší horu Etiopie (4.463 m), byli u aktivní sopky Erta Ali, ale i na nejteplejším místě světa – v Da- nakilské proláklině. Nejzajímavější částí putování byly návštěvy klášterů, do kterých se někdy dostávali pou- ze díky horolezeckým lanům (nebo lanu z  oslí kůže) nebo možnost prohlížet si ručně opisované, více jak tisíc let staré části bible psané na kůži. Nezapomenutelnou částí byla návštěva jedinečných a  unikátních monolitních chrámů v  Lalibele, které nemají nikde jinde na světě obdoby